ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA        26 grudnia 2020

1.Trwamy w radości Bożego Narodzenia. W ten czas wpisuje się świadectwo wiary pierwszego męczennika Kościoła – św. Szczepana, który był diakonem Kościoła jerozolimskiego, jednym z siedmiu wybranych do posługi. W chwili prześladowania nie wyparł się Jezusa. Niech świadectwo jego wierności będzie dla nas wyzwaniem, żebyśmy z odwagą i miłością dzielili się radością płynącą z narodzenia Dzieciny.

2.Jutro Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie każdej Mszy Świętej będziemy się modlili szczególnie w intencji wszystkich małżeństw naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają jakiekolwiek trudności i kryzysy.

3.Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz.16.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.