DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   26 września 2021

1.Chciałbym złożyć podziękowanie Ks. Prałatowi Józefowi Kasperkiewiczowi za posługę duszpasterską kapłańska w naszej parafii przez ten czas przebywania u nas. Za przyjaźń 34 lat naszej znajomości. Za wszelkie dobro które doświadczałem od ciebie jak i w tym ostatnim czasie cała nasza wspólnota parafialna. Zapisujesz się jako dobry kapłan który przez tak krótki czas wycisnąłeś piękne piętno w naszej wspólnocie. Niech Ci Bóg błogosławi i strzeże.                                                                                                                                                                                  2.Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

3.. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu.

4.. We czwartk po Mszy św. zapraszamy młodzież, przygotowującą się do bierzmowania. Od godz.16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Koronką do miłosierdzia Bożego W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.17.00 Godzinę przed Mszą św.spowiedź święta.

5.W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed południem będą odwiedzał chorych.

6.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronują nam: – w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;                                                                                                                                                – we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;                                                                                                                                                                                 – w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;                            – w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;                                                                                                                                                                  – w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;                                                                                                                                                – w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.