SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 lipca 2021
1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem.Ofiary składane z okazji błogosławieństwa pojazdów sa przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

3. W przyszła niedziela adoracyjna, spotkanie Żywego Różańca.

4. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się;
Węgrzyn Maciej zam. Nowosielce z Adamską Elżbietą zam. W Nowosielcach zap. II- 25.07.2021r.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ostatnich dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.
Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.Zbiórka do puszek w następną niedzielę tj.01.08.2021

9. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.