DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   6 czerwca 2021

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.
  3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o19.00 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe z procesją. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
  4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 19.00 Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  6. Za zgodą Metropolity Przemyskiego, bp Jan Ozga /Ordynariusza w Kamerunie pochodzącego z naszej Archidiecezji/ zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe w budowie świątyni, której budowa już się rozpoczęła- sanktuarium św. Jana Pawła  Prosimy o solidarność i wsparcie inicjatywy poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w 11 Niedzielę zwykłą, tj. 13 czerwca 2021 r.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.