NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                    4 kwietnia 2021

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msza w dzień

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1.Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Prałatowi Józefowi za przewodniczenie uroczystości Wielkiego Czwartku i Wigilii Zmartwychwstania za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Siostrze Hiacyncie za przygotowanie ołtarz adoracji, grobu Pański, za sprzątanie kościoła i przystrojenie go kwiatami. Tym wszystkim osobom które pomagały Siostrze. Siostrze Tymotei, chórowi który przygotował śpiew na całe Triduum Paschalne za ten piękny śpiew podczas liturgii, orszakowi procesyjnemu, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza. Tym wszystkim którzy się modlili i wypraszali dla siebie i całego kościoła potrzebne łaski. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2.Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte 8.00 10.00 11.30

3.Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza nowenna będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

4.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli Zmartwychwstania.