Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  09.06.2024

 

  1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

 

  1. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru o godz.18.00 wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.