Ogłoszenia parafialne

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                             25 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2.Dziś o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o 16,00

Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3,Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

 

4.W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. od pierwszego czwartku o godz.16.00

W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę przed wieczorną Eucharystią odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5.W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą…

6.Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Pomódlmy się za zmarłego Tadeusza Michalskiego. Ojcze nasz.. Wieczny odpoczynek …. Msza pogrzebowa w poniedziałek o 13.00 O 12.00 Różaniec..