CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       14 marca 2021

1.Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2.Sakrament Bierzmowania przyjmie nasza młodzież z klas VIII w Prusieku o godz. 17.00 we czwartek. Sakrament Pokuty dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców w każdy dzień pół godziny przed Mszą świętą.

3.W piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne, w których będzie uczestniczyła także młodzież i dzieci. Poprowadzi je ks. Prałat Józef .Plan rekolekcji umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

4.Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

5.W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. abp seniora Józefa Michalika, Ojca Świętego seniora Benedykta XVI i naszego ks. Prałata Józefa. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.Droga krzyżowa w piątki o godz.17.00 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej poświęcenie krzyża ołtarzowego, który został zrobione i przywieziony przez ks. Józefa.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8.W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 19 marca – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.

Plan rekolekcji wielkopostnych w Nowosielcach 2021 r.

Piątek godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza święta z nauką rozpoczynającą rekolekcje wielkopostne

Sobota godz. 9.00 Msza święta z nauką dla emerytów, rencistów osób starszych, chorych.

11.00 Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci

17.00 Msza święta z nauką ogólną i po Mszy św. spotkanie z młodzieżą

Niedziela         8.00 Msza święta z nauką ogólną po niej nauka      stanowa dla kobiet

10.30 Msza święta z nauką ogólną po niej nauka dla mężczyzn.

15.00 Msza święta po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zakończenie rekolekcji                           wielkopostnych.