Ogłoszenia parafialne

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                         5 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00 modlimy się też za zmarłych na wypominkach.     2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy serdecznie zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej!

 

  1. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 

  1. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

 

  1. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

  1. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego Krąg w Nowosielcach składa serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe. Zebrano 3160,00 zł. Bóg zapłać.

 

  1. Zmarła Antonina Inglot w niedzielę różaniec o 17.00 w poniedziałek o 14,00 i o 15.00 Msza pogrzebowa. Wieczny odpoczynek daj jej dać Panie…