Ogłoszenia parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                    7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

  1. Dzisiaj o 15.00 Msza św. i gorzkie żale z kazaniem pasyjnym .

 

  1. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin. Od środy nowenna do św. Józefa

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.00 dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy.

 

  1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę  w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Zebrano 1855 zł. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Został postawiony nowy konfesjonał w którym spowiadał będzie ks. Józef. Ławki mają być zrobione na Święta Wielkanocne zapewniali nas stolarze. Został też zrobiony stojak pod paschał i w tym tygodniu zostanie przywieziony przez ks. Józefa, robiony jest krzyż ołtarzowy który w niedługim czasie będzie zrobiony. W poniedziałek do renowacji oddajemy ambonę i chrzcielnicę.

 

  1. Zapraszam w sobotę kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na godz.9.00 Caritas rozprowadza pascha -liki i miód przez zakup wspieramy działalność Caritas, która wspiera osoby najbardziej potrzebujące.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. Dziś zbiórka na misje z drugiej niedzieli wielkiego postu ad gentes.