JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     18 czerwca 2023

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
  2. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na specjalną Msze Świętą o godz. 18.00.
  4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w naszym kościele msze Święte o godz.18.00.
  5. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Msza na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz.8.00
  6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
  7. W następną niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny. Będziemy oddawać cześć NMP Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa o godz. 11.00 Zapraszamy wszystkich do skorzystania z odpustu parafialnego. Zapraszamy dzieci młodzież i wszystkich Parafian do licznego udziału, będzie to wprowadzenie do misji świętych.
  8. 43. Pielgrzymka Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę odbędzie się 4-15 lipiec 2023 Wyjście z kościoła w Lesku. Msza św. 7.00