ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO           28 maja 2023

1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

2,Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. 8.00 i 18.00

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5.W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku

6.W obchodzony również w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka na Eucharystię o godz.18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7.W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich. Pierwszy piątek. z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów od rana. Okazja do spowiedzi świętej. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz.18.00. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz.18.00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

8.W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia

9. W Szkole Rolniczej jest wystawa Znani Nieznani związanych z państwem polskim. Wystaw jest do 02.06 2023 r. budynek D-hala sportowa w godzinach 8.20 do 12.00. Wszystkich mieszkańców Nowosielec zapraszamy.

10.Każdy z nas otrzymał jakiś Dar Ducha Darmo Dany Dla Dobra Drugiego. Każdy z nas otrzymał od Ducha Świętego jakiś charyzmat. Jeśli chcemy odkryć ten skarb, to spróbujmy bardziej zaangażować się w konkretne dzieła podejmowane w naszej parafii. A wtedy zobaczymy, jak bardzo jesteśmy obdarowani.