TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                        12 marca 2023

1.Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz.17.00 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz.15.30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2.Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

3.W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5.W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie. Jak co roku Caritas rozprowadza paschaliki i mód w cenie 10 zł.

6.Zapraszam ministrantów na zbiórkę we czwartek po Mszy św. i Radę Duszpasterską w niedzielę po Gorzkich Żalach.

7. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się; Tomasz Michalski, kawaler, zam. w Nowosielcach z Izabelą Pauliną Pyka, panną zam. Maków Podhalański zap. I-12.03.2023 R