Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  5 lutego 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

 

  1. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

 

  1. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 10.00.

 

  1. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni, udam się w piątek. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

 

  1. Konserwacja i restauracja drzwi z kościoła w Nowosielcach wynosi 29104,70 brutto netto 23662,35 zł. VAT 54444,35 zł.

 

  1. W ostatnim czasie odeszła do Pana: Anastazja Karbownik. Pogrzeb we wtorek. Dziś 17.00 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia, Poniedziałek po Mszy św. We wtorek o 12.00. O 13.00 Msza pogrzebowa. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ją od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.