Dwunasta niedziela w ciągu roku

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny
  3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie.
  4. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Zbliża się koniec roku szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Na zakończenie roku szkolnego przyjdą we wtorek klasy V i VI w środę klasy VII i VIII. Spowiedź i Msza św.
  6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
  7. Dzieci klas III będą miały biały tydzień. Zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami na Mszę św. i na modlitwy do Najświętszego Serca Jezusowego.
  8. Będę odwiedzał chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną w piątek od rana.
  9. W następną niedzielę nasza Parafia będzie czcić Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy. Suma o godz. 11.00.
  10. W naszej Ojczyźnie bardzo ważny dzień, gdyż będziemy wybierać prezydenta naszej Ojczyzny dokonajmy tego wyboru i idźmy do wyborów. Weźmy ze sobą dowody osobiste.
  11. Dziękuję wszystkim Rodzicom dzieci klas III za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości pierwszokomunijnej, Siostrom Opatrzności; S.Tymotei, S. Amabilis, S. Hiacyncie i wszystkim którzy pracowali w kościele. Panu Janowi Stokłosa i Wiesławowi Hryńczak za pracę przy kaplicy- Bóg zapłać.