ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA                                         30 października 2022     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie. 2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe .Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosna dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 8.00 i 10.30 Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić za zmarłych spoczywających na nowym naszym cmentarzu. Po południu o godz.15.00 zgromadzimy się na starym cmentarzu odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.
  3. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz.7.00 i 17.00. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych!
  4. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Od 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. Przez cały listopad będziemy modlić się na za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku przy wejściu do świątyni oraz w zakrystii.
  7. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa spowiedź od godz.16.00 Przed południem będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną. 9. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny– serdecznie zapraszamy!
  8. Składam podziękowanie staropolskim pozdrowieniem Bóg zapłać tym osobom którzy pracowali przy kościele.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.