TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      26 czerwca 2022

1.Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).Obchodzona dziś uroczystość odpustowa NMP Nieustającej Pomocy. Ks. Tomasz Stec odprawi Msze św. odpustową i wygłosi słowo Boże o Matce Bożej Nieustającej Pomocy jest On Dyrektorem domu rekolekcyjnego Caritas w Zboiskach.

2.W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. 8.00 i 18.00

3.Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00– serdecznie zapraszamy!

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; spowiedź święta od godz. 17.00; Z posługą sakramentalną będę odwiedzał osoby starsze, chore od rana.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.                                                       Rano w Sanoku o 7.30 Msza św. i procesja ulicami Sanoka.  Męski różaniec odmawiany który pragnie wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa tych którzy starają się publicznie zaszczepić w sercach dzieci obojętność.

5.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

6.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie: Katarzynę Owad. Niech nasza modlitwa wyjedna jej przebaczenie grzechów Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek… Różaniec i koronka odmawiana dziś o 18.00 jutro o 14.30

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.