PEREGRYNACJA OBRAZU NSPJ W NOWOSIELCACH

Z inicjatywy radia Fara w Diecezji Przemyskiej 18 września z Jarosławia wyruszył po parafiach obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dniu 6 marca Parafia Nowosielce Gniewosz przywitała wizerunek Serca Jezusowego, który został przywieziony z parafii w Pisarowcach. W asyście druhów z OSP Nowosielce obraz przywitał przed godziną 18-tą ksiądz arcybiskup Józef Michalik w towarzystwie proboszcza oraz księży z dekanatu Sanok Zachód. W kościele przywitanie kontynuowały trzy stany – dzieci, młodzież i dorośli. W trakcie koncelebrowanej mszy św. homilię wygłosił ks., arcybiskup Michalik. Do nawiedzenia poszczególnych rodzin przez wizerunek Jezusa Miłosiernego przygotowane zostały dwa identyczne obrazy, które rozpoczną wizytację od Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli tydzień po Wielkanocy. Obrazy te poświęcił ksiądz arcybiskup. W drugim dniu peregrynacji zostały zorganizowane msze św. dla młodzieży Szkoły Podstawowej oraz dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych z Nowosielec. O godzinie 16-tej rozpoczęła się liturgia związana z pożegnaniem obrazu. Piękne świadectwa podczas homilii przekazał zgromadzonym ks. Jerzy – przyjaciel ks. Henryka. Przed godziną 18-tą obraz odjechał do parafii Bukowsko.